Foto dana: Rižoto

Fotografija dana.

Ludnicu od utakmice smo gledali juče na “Kenilvort roudu” gdje je domaći Luton ugostio lidera na tabeli, ekipu Arsenala.

Arsenal je u ovom mini derbiju Londona glasio za ogromnog favorita te su mnogi bili šokirani kada je u 57. minuti susreta rezultat glasio 3:2 za Luton.

Ipak, Kai Haverc pogađa mrežu domaćeg sastava u 60. minutu zbog čega je sam meč određen da uđe u električnu završnicu.

Mnogi su mislili da će ovaj susret prepun pogodak na kraju dana završiti podjelom bodova, ali u dubokoj nadoknadi kapiten “Tobdžija” Martin Odegard šalje sjajan ubačaj u gužvu šesnaesterca, a glavom loptu u mrežu “Šeširdžija” šalje nevjerovatni Deklan Rajs.

Rajs je u euforičnom trku odhitao do dijela gdje su gostujući navijači Arsenala te je sa njim proslavio osvajanje sva tri boda u nevjerovatnom duelu koji je oduševio sve ljubitelje fudbala.