Fudbaleri Arsenala savladali su u derbiju sjevernog Londona ekipu Totenhema rezultatom 3:1.

Tobdžije” su pitanje pobjednika riješile u prvom poluvremenu nakon koga su imale prednost od 3:0, mada se tome mogao malo ko nadati, naročito zbog lošeg starta sezone izabranika Mikela Artete.

Vodeći gol za Arsenal postigao je Emil Smit Rou u 12. minutu nakon što je ispratio prodor i dodavanje Bukajo Sake po desnoj strani.

Na 2:0 povećao je Pjer Emerik Obamejang u 27. minutu, a asistent je ovaj put bio Smit Rou. Već tada se Totenhem našao u izuzetno teškoj situaciji, a nakon trećeg pogotka koji je u 34. minutu nakon solo prodora postigao Bukajo Saka bilo je jasno da se gosti nemaju čemu nadati u ovom susretu.

U 39. minutu prva zvijezda Totenhema Hari Kejn je visoko skočio nakon kornera, ali je njegov šut koji uputio glavom završio pored desne stative gola Arsenala.

Kejn je i u nastavku bio najopasniji kada je Totenhem u pitanju, au prvoj ozbiljnoj prilici našao se u 61. minutu kada mu je udarac zaustavio bivši golman Šefild junajteda Aron Ramsdejl.

Utješni gol za Totenhem postigao je Hjong-min Son u 79. minutu nakon dodavanja Serhija Regilona. Pokušavali su gosti do kraja da se vrate u igru, a najbliži novom golu su bili u 92. minutu kada je udarac sa ruba kaznenog prostora uputio Brazilac Lukas, ali je ramsdejl odbranio vrhovima prstiju.

Arsenal će u narednom kolu gostovati Brajtonu, dok će Totenhem dočekati Aston Vilu.