Milan nakon produžeta izbacio Đenovu iz Kupa Italije

Fudbaleri Milana savladali su u osmini finala Kupa Italije ekipu Đenove sa 3:1 nakon produžetaka.

Đenova je stigla do prednosti u 17. minutu kada je korner izveo Manolo Portanova, a visoko skočio Leo Ostigard i poslao loptu u gol.

Do izjednačenja je Milan stigao u 74. minutu kada je glavom nakon centaršuta dobro reagovao Francuz Olivije Žiru  i pospremio loptu u mrežu protivnika.

Ušlo se u produžetke, a u njima je Milan pokazao pravu snagu. Najprije je Rafael Leao u 102. minutu sjajno pogodio sa ivice šesnaesterca za veliku radost svojih saigrača.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Aleksis Salemakers u 112. minutu kada je poslije dobrog pasa izbio sam ispred golmana i proturio loptu uz lijevu stativu.

Milan će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika meča u kom se sastaju Lacio i Udineze.