REUTERS/Sergio Perez

Fudbaleri Real Madirda pobijedili su uvjerljivo ekipu Granade u gostima rezultatom 4:1 u okviru 14. kola španske Primere i tako su preuzeli sami vrh tabele.

Otvaranje utakmice kao iz snova za izabranike Karla Anćelotija. U 19. minuti na asistenciju Tonija Krosa mrežu gostiju zatresao je Marko Asensijo.

Samo šest minuta kasnije asistent je bio ponovo Nijemac, a ovog puta za 2:0 pogodio je Načo Fernandez. U 34. minuti pad koncentracije gostiju iskoristili su fudbaleri Granade. Maksim Gonalon proigrao je Luisa Suareza, a ovaj pogodio za 2:1 i sa ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Na startu drugog dijela Luka Modrić je pokazao da su godine smao broj i maestralno je proigrao Vinisijus Žuniora koji je zatresao mrežu za 3:1.

Konačan rezultat na utakmici postavio je Ferlan Mendi u 76. minuti. Vrijedi napomenuti da su domaći ostali sa igračem manje kada je crveni karton u 67. minuti dobio Monču, a van terena isključen je takođe trener Granade Robert Moreno zbog žestokih prigovora.

Ovom pobjedom Real Madrid je preuzeo sami vrh španske Primere, a u narednom kolu će igrati protiv Sevilje, dok će Granada u goste Atletik Bilbau.