Golovima u drugom poluvremenu Atalanta došla do sva tri boda (VIDEO)

Fudbaleri Atalante pobijedili su na domaćem terenu ekipu Specije rezultatom 3:1 u okviru 27. kola italijanske Serije A.

U uvodnim minutama mogli su domaći do gola. U prilici se našao Mario Pašalić koji je unutar šesnaesterca dobro ispratio centaršut, međutim pogodio je desnu stativu.

Veoma dobro su igrali fudbaleri Specije protiv favorizovanog domaćina. U 33. minuti šansu je imao Mateo Rici koji je u situaciji jedan na jedan šutirao, ali mu je golman Marko Sportielo dobro odbranio udarac i sačuvao mrežu Atalante. Na veliki odmor otišlo se bez golova.

Drugo poluvrijeme za razliku od prvog bilo je veoma efikasnije i zanimljivije za gledaoce. Već u 54. minuti na sjajnu asistenciju Josipa Iličića miran je ostao Pašalić koji je poslao loptu u donji desni ugao za vođstvo domaćih.

Samo minut nakon ovog gola, Robin Gosens je glavom pronašao Luisa Muriela koji je prekrasno loptu plasirao u gornji desni ugao i uduplao prednost Atalante.

U 73. minuti na dobro proigravanje Duvana Zapate ponovo se u šansi našao Pašalić koji je drugi put na ovoj utakmici pogodio.

Gosti su u 82. minuti uspjeli da postignu počasni pogodak na ovoj utakmici. Roberto Pikoli se najbolje snašao u petercu domaćih i veoma lagano pogodio za konačan rezultat ovog meča 3:1.

Mogao je Zapata do gola četiri minuta prije kraja ove utakmice, ali mu je u situaciji jedan na jedan golman odbranio udarac.

Narednu utakmicu Atalanta u Seriji A igra protiv Verone u gostima, dok Specija dočekuje ekipu Kaljarija.