Gvardiola taktički nadmudrio Beniteza: Mančester siti lagano protiv Evertona

U okviru 12. kola Premijer lige Engleske Mančester siti je na svom stadionu slavio protiv Evertona sa 3:0 u okršaju dva španska trenera Pepa Gvardiole i Rafaela Beniteza  na klupama ova dva kluba.

Popularni “Građani” su prvu priliku da dođu u vođstvo imalu već u 12. minutu kada je Fil Foden bio najviši u skoku, ali je njegov udarac glavom prošao pored gola. Mančester siti je iskoristio terensku inicijativu koju je stvorio na terenu i u 28. minuti je opet bio zaprijetio jednim udarcem glavom, ali ovoga puta umjesto Fodena neprecizan je bio Rahim Sterling.

Glavni arbitar je prekinuo slavlje domaće ekipe u 36. minuti susreta jer je samo minut prije donio odluku da je penal za Siti, da bi istu preinačio nakon konsultacije sa VAR-om. Da se na odmor ne ode bez golova, se pobrinuo Sterling u 44. minuti koji je nakon laserski navođenog centaršuta Žoaa Kansela. Sa 1:0 za Mančester siti se otišlo na pauzu.

Na samo deset minuta od zvižduka za početak drugog poluvremena “Građani” dolaze do drugo gola. Strijelac ovog pogotka je bio Rodri koji je pokupio odbijenu loptu na šesnaestercu nakon čega je ispalio projektil u mrežu Evertona. Golman gostiju Džordan Pikford je u ovoj situaciji zaista bio nemoćan.

Nakon drugog gola domaćih utakmica je ušla u period stagnacije, sve 79. minute kada se strijelac prvog gola Sterling našao u situaciji jedan na jedan, ali je donio lošu odluku da prema golu Evertona puca iz sve snage. Za engleskog reprezentativca Pikforda je to bio lak posao i on je “skinuo” udarac krilnog napadača Mančester sitija.

Konačni rezultat meča od 3:0 i “tačku na i” je postavio u 86. minutu Bernardo Silva koji je odbijenu loptu “ćušnuo” u donji lijevi ugao i promijenio rezultat na semaforu.

Poslije ove pobjede prvoplasirani Čelsi bježi tri boda Sitiju koji je sada drugi, a Everton se nakon poraza nalazi na 11. poziciji tabele Premijer lige Engleske.