Danas je odigrano 11. kolo španske Primere, a u posljednjem meču za ovo veče Atletiko Madrid je remizirao na gostovanju protiv Levantea dok je posljednjih deset minuta ovog duela pružilo dosta uzbuđenja.

Atletiko Madrid je rano zaprijetio jer je već u 5. minuti meča Žoao Feliks odlično šutirao u lijevu stranu gola i to bi sigurno bio pogodak da se Ajtor Fernandez nije ispriječio sa fantastičnom odbranom. Ekipa Dijega Simeonea je ipak došla  do prednosti u 12. minuti nakon gola glavom Antoana Grizmana.

Domaći su šansu za poravnanje imali u 28. minuti nakon šuta Oskara Duarte, ali je isti odbranio Jan Oblak. Luis Suarez se u 37. minuti potrudio da Levante dođe do poravnanja jer je u svom šesnaestercu srušio domaćeg igrača nakon čega je sviran penal. Sa bijele tačke je u 38. minuti bio precizan Enis Bardi, a ti pogotkom je postavio konačan rezultat prvog dijela.

Drugo poluvrijeme nam nije nudilo ništa sve do 76. minute kada kreće festival uzbuđenja. Rodrigo De Paul je poslao odličan pas ka Mateusu Kunji, a ovaj je ugurao u mrežu za vođstvo od 2:1 za Atletiko Madrid. U 81. minuti Simeone dobija crveni karton zbog priče i do kraja meča je isti posmatrao sa tribina “Gradskog stadiona u Valensiji”.

To nije bilo sve za ovo veče, za utakmicu koja je više ličila na uspavanku do 87. minute kada glavni arbitar meča Pablo Gonzales Fuertes  pregleda VAR-a i donosi odluku o penalu za domaći Levante, a krivac za najstrožu kaznu je bio Renan Lodi koji je prethodno dirao loptu rukom.

Odgovornost pred domaćom publikom je preuzeo strijelac prvog penala za Levante Bardi koji je opet bio precizan i hladnokrvan sa 11 metara. Do kraja meča nije bilo dodatnih uzbuđenja i meč je završen podjelom bodova.