Hofenhajm

Hofenhejm je na svom stadionu dočekao Keln u okviru osmog kola Bundeslige pobijedivši goste rezultatom 5:0.

Na utakmici u Hofenhajmu večeras je “pukla petarda” jer su protivnicima u večerašnjem okršaju uspjeli dati čak pet golova, a pritom sačuvati sopstveni gol. U prvom poluvremenu je mrežu tresao dva puta Ilas Bebu u 31. i 49. minuti na asistencije Andreja Kramarića i Kevina Akpogume i sa rezultatom 2:0 se i otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Hofenhajm nastavlja u istom ritmu kada na asistenciju Davida Rauma Kristof Baumgartner postiže gol u 51. minuti. Nakon 20. minuta opet gol, kada igrač domaćih Denis Gajer podiže rezultat na 4:0 u 74. minuti. “Tačku na i” je stavio Stefan Poš golom u 87. minuti utakmica i to opet na asistenciju Kramarića. Konačan rezultat je glasio 5:0.

Nakon utakmice Hofenhajm se približio Kelnu i nalazi se na poziciji ispod, odnosno na osmoj poziciji bundesligaškog karavana.