Ibričić strijelac u remiju Domžala i Maribora

Fudbaleri Domažala i Maribora odigrali su danas neriješenu utakmicu rezultatom 3:3, u 20. kolu Prve lige Slovenije.

Malo je nedostajalo da Domžale kod kuće napravi iznenađanje i dođu do sedmog ovosezonskog trijumfa. Prvo poluvrijeme je pripalo domaćinu i nakon 45 minuta je bilo 3:1.

Zeni Husmani je donio prednost Domžaleu u 14. minutu, a samo pet minuta kasnije Aleksandru Kretu je izjednačio na 1:1. Kapiten Senijad Ibričić je ponovo domaćim donio prednost iz jedanaesterca u 23. minutu, a Dario Kolobarić je u finišu prvog dijela povisio rezultat na 3:1.

Rudi Požeg Vancaš je smanjio na 3:2 u 67, a poslije tri minute utakmice Kretu je postigao svoj drugi pogodak za Maribor i postavio konačan rezultat 3:3.

Senijadu Ibričiću ovo je bio treći pogodak u sezoni nakon odigranih 20 mečeva u domaćem prvenstvu. Nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine upisao je i jednu asistenciju u slovenačkoj Prvoj ligi.