Imobile sa dva gola protiv Sampdorije vratio Lacio na pobjednički put

U okviru 16. kola Serije A Lacio je savladao na gostovanju Sampdoriju sa 3:1, a glavni akter za gostujući sastav je bio Ćiro Imobile sa dva postignuta gola.

Sergej Milinković-Savić je bio taj koji je postigao prv gol za Lacio. On je u 16. minutu ostao sam u šesnaestercu bez čuvara i na asistenciju Matije Zakanjija loptu pospremio u mrežu za 1:0.

U 17. minutu je na scenu stupio najbolji strijelac rimskog kluba svih vremena Ćiro Imobile. Zakanji je opet poslao jednu dobru loptu, a italijanski centarfor je istu dobro primio i obradio nakon čega je povisio rezultat na 2:0.

Do kraja prvog poluvremena je Lacijo došao i do svog trećeg gola, a opet je precizan bio Imobile koji je odličan pas Milinkovića-Savića još bolje konvertovao u gol za 3:0 u 37. minutu.

U drugom poluvremenu je Lacio spustio loptu i mirno kontrolisao meč sve do 67. minuta kada je Milinković-Savić bespotrebno dobio drugi žuti karton zbog prigovora sudiji, nakon čega je napustio igru.

To kao da je dalo elan domaćem sastavu koji je u 82. minutu napravio prvu ozbiljniju priliku udarcem glavom Maje Jošide koji je završio tik pored gola.

Njihova upornost se isplatila i bar su došli do gola utjehe u 89. minutu, a strijelac pogotka za konačnih 3:1 je bio napadač Sampdorije Manolo Gabijadini.