U okviru 15. kola italijanske Serije A, fudbaleri Intera su na domaćem terenu savladali Speciju rezultatom 2:0, a golove su postigli Roberto Galjardini i Lautaro Martinez.

Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko dobio je šansu da nastupi tek u 73. minuti, kada je ušao umjesto strijelca drugog pogotka Lautara Martineza

”Neroazuri” su apsolutno kontrolisali ovaj meč, a do vođstva su došli u 36. minuti kada je Lautaro Martinez nakon odlične akcije sjajno petom odložio loptu za Roberta Galjardinija, koji je preciznim šutem pogodio mrežu Specije, a gol možete pogledati OVDJE.

Do drugog pogotka su domaći sa bijele tačke, kada je prethodno Jakub Kivior udario loptu rukom u šesnaestercu, a precizan izvođač bio je Martinez, dok situaciju koja je prethodila golu i sam pogodak možete pogledati OVDJE

On je u 73. minuti napustio teren, a umjesto njega je ušao Džeko, koji je imao sjajnu šansu u 87. minuti da dođe do pogotka, ali je lopta završila tik pored lijeve stative.

Inter je drugi na tabeli sa jednim bodom manje od prvoplasiranog Napolija, koji ima i utakmicu manje. U narednom kolu, ”Neroazure” čeka derbi meč protiv Rome u gostima.

Specija je, s druge strane, na niskoj 17. poziciji, a u narednom kolu će dočekati Sasoulo.