REUTERS/Alessandro Garofalo

Fudbaleri Intera savladali su Napoli rezultatom 3:2 u okviru 13. kola italijanske Serije A i tako su nanijeli prvi ovogodišnji ligaški poraz “Napolitancima”.

Sve je prštalo na početku utakmice, a u 17. minuti na asistenciju Lorenca Insinjea loptu je prekrasno poklopio Pjotr Zelinski i tako pogodio desne rašlje za vođstvo gostiju na ovom derbiju.

U 24. minuti nakon provjere sa VAR sobom glavni arbitar Paolo Valeri pokazao je na bijelu tačku, a Kalidu Kulibali zaradio je žuti karton. Odgovornost je preuzeo Hakan Čalhanoglu koji je donio izjednačenje Interu.

Minut prije kraja prvog dijela Čalhanoglu je iz kornera pronašao Ivana Perišića koji je glavom pogodio za prednost Intera na ovom meču i pravi šok za Napoli pred veliki odmor.

Na startu drugog dijela povrijedio se Viktor Osimhen koji je nastradao u vazdušnom duelu sa Milanom Šrinjarom i morao je napustiti teren.

Izabranici Simonea Inzagija ušli su energičnije u drugo poluvrijeme, a nakon pasa Hoakina Koree, Lautaro Martinez je pogodio “malu mrežicu” i povisio na 3:1 i već tada nagovijestio prvi poraz Napolija ove sezone u italijanskoj seriji A.

U 78. minuti na sredini terena loptu je izgubio Edin Džeko, a povukao ju je Dris Mertens i upustio pravi projektil koji je završio u lijevim rašljama za 3:2.

Dvije minute kasnije sudarili su se Džeko i David Ospina, pri čemu je Džeko morao da utakmicu nastavi sa zavojem na glavi zbog posjekotine, dok je Ospina u jendom momentu i ostao bez svijesti, ali su na kraju obojica nastavila utakmicu sa zavojem.

Gosti su u završnim minutama utakmice pritiskali i imali dvije velike prilike da dođu do boda i spasu se poraza, međutim Samir Handanović je zaključao svoj gol i ostalo je 3:2.

Narednu utakmicu Inter će igrati protiv Venecije, dok će dočekati Lacio.