Fudbaleri Intera savladali su odloženom meču 28. kolu italijanske Serije A ekipu Sasuola sa 2:1.

Igrač Sasuola Pedro Obiang je imao prvu šansu na meču kada je u petom minut sa desetak metara šutirao pored stative. Inter je svoju šansu odmah iskoristio i poveo u desetom minutu.

Lautaro Martinez je prebacio loptu na drugu stranu u desetom minutu, Ešli Jang je protrčao i ubacio u šesnaesterac gdje se našao Romelu Lukakua koji je pokazao da je u fantastičnoj formi i matirao je protivničkog golmana za 1:0.

Pokušavali su igrači Sasuola da brzo izjednače, ali nisu mogli da stvore konkretnu priliku, pa je prvu narednu šansu imao Mateo Darmijan u 35. minutu, kada je lopta otišla pored gola. Pred sam kraj prvog poluvremena Jang je pokušao van šesnaesterca, no to je otišlo preko prečke.

Ponovo je Obiang prvi zaprijetio u drugom poluvremenu, a Samir Handanović je u 55. minutu bio na pravom mjestu. Već u sljedećem napadu Filip Đuričić je pokušao sa dvadeset metara, ipak to je otišlo pored gola.

Na jednoj strani Sasuolo je tražio penal, a Inter je oduzeo loptu i Lukaku je primio loptu na centru i pružio je ka Martinezu koji je se sa desetak metara upisao u strijelce za 2:0.

Hamad Traore je pokušao u 73. minutu da smanji prednost domaćih, ali je njegov šut sa vrha šesnaesteraca otišao pored gola. Ubrzo su gosti ipak smanjili zaostatak i to golom Traorea u 85. minutu.

Jedan od igrača Intera je izgubio loptu u svom šesnaesteracu, lopta se odbila do Traorea, a ovaj je sa desetak metara predivno prebacio Handanovića i pogodio suprotan ugao gola za 2:1.

Sasuolo je napadao do kraja, a Inter je propustio veliku priliku poslije kontre u sudijskoj nadoknadi, te je ostalo 2:1, što je Inter odvojilo 11 bodova od najbližeg pratioca na tabeli.

U narednom kolu Inter dočekuje Kaljarija, a Sasuolo gostuje Beneventu.