Fudbaleri Intera savladali su ekipu Lacija rezultatom 2:1 na “Đuzepe Meaci” u okviru 21. kola italijanske Serije A. Gol odluke postigao je Milan Škriniar.

Utakmica je počela veoma burno. Već u 17. minuti poništen je gol Lautara Martineza zbog ofsajda nakon provjere sa VAR sobom, a onda u 30. minuti Alesandro Bastoni doveo je Inter u vođstvo.

Njihova radost trajala je samo pet minuta, a u 35. minuti Ćiro Imobile je pokazao još jednom o kakvom strijelcu se radi i zatresao je mrežu za 1:1. Bio je ovo i konačan rezultat prvog poluvremena.

U 67. minuti Milan Škriniar glavom je pogodio mrežu i tako donio važnu pobjedu Interu na “Đuzepe Meaci”. Ovom pobjedom Inter je preuzeo sami vrh italijanske Serije A.