Juventus je u okviru 17. kola Serije A uspio da izbori samo remi protiv domaće Venecije, a sam susret je završen sa konačnih 2:2.

Duel Venecije i Juventusa nije obilovao sa dosta zanimljivih situacija i prilika za golove. Tokom prvog poluvremena se nije ništa zanimljivo dešavalo, sve do 32. minute.

Tada je Alvaro Morata bio najspretniji u šesnaestercu i kada je uspio smiriti loptu on je istu poslao u mrežu Venecije za vođstvo od 1:0. Gol se provjeravao zbog moguće igre rukom, ali je isti potvrđen kao validan. Na odmor se otišlo sa vođstvom “Juvea”.

Domaći su se probudili početkom drugog poluvremena i počeli su da prave veliki pritisak na zadnju liniju Juventusa. To se isplatilo kada je u 55. minutu Matija Aramu postigao divan pogodak sa vrha kaznenog prostora na asistenciju Ridgecijana Hapsa.

Igrala se 75. minuta kada su igrači Juventusa skočili u znak protesta jer su tražili da glavni arbitar meča dosudi penal, ali je on samo odmahnuo rukom na njihove zahtjeve.

Do kraja susreta se nije dešavalo ništa vrijedno pomena i Juventus je nakon ovog remija ostao na šestoj poziciji sa 28 bodova na svom kontu, dok se Venecija nalazi na 16. mjestu Serije A.