Juventus je nastavio svoju težnju ka plasmanu u Ligu šampiona naredne sezone preko Sasuola u vidu trijumfa rezultatom 3:1, a ovaj meč 36. kola italijanske Serije A obilježio je jubilej Kristijana Ronalda koji je postigao 100. gol u dresu “Stare dame”, dok je istu stvar uradio i Paulo Dibala.

Klub iz Torina se nalazi u jako teškoj situaciji s obzirom na činjenicu da je čak četiri kluba ispred njih na tabeli, a upravo toliko mjesta za najviši rang italijanskog fudbala rezervisano je za elitno takmičenje, pa je imperativ pobjede protiv Sasuola bio neminovnost.

Na drugoj strani domaći tim ima ambiciju da dohvati poziciju koja vodi u novo takmičenje, a to je Liga konferencija koje će se početi održati zaključno sa početkom naredne sezone.

Igrao se 15. minut kada je francuski reprezentativac Adrijen Rabio skrivio “najstrožu kaznu”, ali na njegovu sreću jedan od najboljih golmana u istoriji fudbala pročitao je namjeru Domenika Berardija sa “bijele tačke”, pa promjene rezultata nije bilo.

Samo 12. minuta poslije Francuz se iskupio sa skrivljen penal na najbolji mogući način. Naime, Rabio je vukao loptu sve do nekih 20 metara udaljenosti od gola, a potom je uslijedio prizeman udarac lijevom nogom uz samu stativu, što je Andreu Konsiljija ostavilo totalno nemoćnog, pa je “Stara dama” povela 1:0.

Taman kada se činilo da su fudbaleri Sasuola konsolidovali svoje redove, desilo se ono najgore u fudbalskoj utakmici, a to je gol u mreži tik pred odlazak u svlačionicu na petnaestominutnu pauzu.

Naime, igrala se sudijska nadoknada prvog poluvremena kada je Kristijano Ronaldo fantastičnim prijemom servirao sebi loptu kao na tacni da bi potom plasirao loptu u mrežu rivala, pa je na semaforu pisalo 2:0.

Fudbaleri domaćeg tima nisu odustajali, a njihova težnja da pomute planove Juventusu ostvarena je u 59. minutu meča kada je Đakomo Raspadori matirao Bufona poslije sjajne akcije na malom prostoru kojom je odbrana “Stare dame” ostala zatečena, pa Italijanu nije bilo teško smanjiti zaostatak na 2:1.

Tačku na ovaj meč stavio je Paulo Dibala, kojem je pošlo za rukom da ostvari fantastično dostignuće, a to je 100 golova u dresu Juventusa. Jedina razlika u odnosu na Ronalda ogleda se u tome što je Portugalcu trebalo samo tri sezone za taj podvig, dok je Argentinac u dresu torinskog sastava već šest godina.

Dibala je sjajno istrčao kontra-napad, da bi potom na majstorski način “bocnuo” loptu i nadmudrio golmana domaćih, a asistenciju je zabilježio Dejan Kuluševski.

U preostalom dijelu meča Ronalda je u namjeri da postigne drugi gol spriječila stativa, dok je Sasuolo neuspješno pokušavao nadoknaditi zaostatak, pa je konačan rezultat susreta 3:1.

U narednom kolu Juventus dočekuje milanski Inter, tim koji je prekinuo devet godina dugu dominaciju “Stare dame”, dok će Sasuolo svoju borbu voditi protiv Parme na stadionu “Enio Tardini”.