Vlahović i Di Marija zvijezde večeri: Juventus savladao Sasuolo

Juventus je u okviru prvog kola nove sezone Serije A savladao na svom terenu stadiona “Alijanc arena” ekipu Sasuola, i to sa konačnim rezultatom 3:0.

Uprkos konačno rezultatu, Sasuolo je taj koji je nešto bolje otvorio utakmicu, te su u prvih 20 minuta imali značajniji posjed lopte i stvarali su određene poluprilike.

Ipak, Sasuolo nije iskoristio svoj momenat dominacije, te je Juventus došao do prvog gola i prednosti, a isti je bio djelo ljetnjeg pojačanja tima Anhela Di Marije koji je nakon asistencije Aleksa Sandra, poluvoleom savladao golmana gostujućeg tima.

Nakon toga je Juventus preuzeo terensku inicijativu, koju je krunisao golom Dušan Vlahović i to poslije nekoliko promašenih šansi, jer  je u 41. minutu samo izborio penal koji nešto kasnije i pretvorio u gol.

U nastavku meča, Juventus je ponovo nastavio sa napadima na gol Sasuola, pa je tako Di Marija imao novu priliku u 50. minutu koju nije uspio da pretvori u gol.

Ono što je Di Marija uspio, je to da je nakon samo minut od svog udarca poslao odličan pas ka Vlahoviću, a srpski centarfor je iz prve pucao te povećao prednost Juventusa na 3:0.

Do kraja susresta je viđena samo još jedna značajnija prilika, i to kada je u 86. minutu Vlahović nakon odličnog solo driblinga umalo došao do het trika, ali je njegov udarac izblokiran. Tako je ostalo 3:0 na semaforu, i Juventus je osvojio prva tri boda u novoj sezoni.