Juventus stigao do tri boda, ali i do brige zbog Dibaline povrede

U okviru šestog kola Serije A, Juventus je na svom terenu savladao Sampdoriju sa 3:2.

Za ekipu iz Torina je ovo tek druga pobjeda u ovosezonskom izdanju italijanskog šampionata.

Domaćini su poveli u desetom minutu preko Paola Dibale, koji je odličnim šutem iz prve na asistenciju Manuela Lokatelija pogodio za 1:0.

Federiko Kjeza i Alvaro Morata su u nastavku propustili izgledne prilike, a Dibala se desetak minuta kasnije povrijedio i bio je primoran da napusti teren.

U 43. minutu, Leonardo Bonući je iz penala povećao na 2:0, ali samo minut kasnije, Maja Jošida je nakon centaršuta Antonija Kandreve smanjio na 2:1 i tim rezultatom se otišlo na veliki odmor.

U nastavku, Lokateli je u 57. minutu povećao na 3:1, a konačan ishod, 3:2, postavio je Kandreva u 83. minutu.

U narednom kolu, Juventus će kao gost igrati gradski derbi protiv Torina, a Sampdorija će na svom terenu dočekati Udineze.