Danas su odigrane utakmice 12. kola španske Primere, a viđeni su mečevi sa crvenim kartonima, penalima i golovima u posljednjim minutama meča.

Na prvoj utakmici španske Primere za ovu nedjelju između domaćeg Kadiza i Majorke nije bilo ozbiljnije šanse sve do 22. minute kada slobodni udarac igrača gostujučih Salve Sevilje pogađa prečku. Prijeti i Kadiz u 27. minuti kada nakon solo prodora Čoka Lozana njegov šut završava tik iznad prečke. Dvije minute kasnije Majorka ima šansu preko Amata Ndiajea, ali golman Heremias Ledesma to brani.

Gosti su došli do vođstva nakon odbijanca u 29. minuti kojeg je pokupio Idrisu Baba Mohamed, ali su domaći odmah krenuli u kontranapad i u 32. minuti prijete prvo preko Rubena Sobrina, a zatim i nakon šuta Alberta Peree samo dvije minute kasnije. Sve je to bilo bezuspješno jer je rezultat na kraju prvog poluvremena glasio 1:0 za Majorku.

Majorka je zaprijetila u 49. minuti drugog poluvremena preko Kangin Lija, ali on nije imao sreće i rezultat je ostao nepromijenjen. Gosti su opet stvorili šansu u 55. minuti preko Anhela koji je odlično šutirao, ali se isti je opet spriječio Ledesma sa fantastičnim refleksima.

Kadiz je u 70. minuti ostao bez igrača manje jer je Iza Karselen dobio direktan crveni karton nakon grubog starta, ali je isti poništen nakon što se glavni sudija Valentin Pizaro konsultovao sa VAR-om. Domaći nisu imali sreće u 82. minuti kada je Luis Garsia Plaza pocrvenio i napustio teren.

Gosti su odlučili da se solidarišu sa ekipom Kadiza tako što su i ostali sa igračem manje u 87. minuti jer je Aleksandar Sedlar dobio drugi žuti karton. Domaći su to iskoristili i napravili su presing koji se isplatio u 92. minuti jer je dosuđen penal za njih. Sa bijele tačke je bio precizan Alvaro Negredo minut kasnije i tim golom je postavio konačnih 1:1.

Hetefe je odigrao jednu jako zanimljivu utakmicu Espanjola kući u kojoj je uspio slaviti sa 2:1. Domaći su zamalo stigli do prednosti već u 2. minuti, ali je Enes Unalov šut otišao pokraj stative.

Espanjolov golman Dijego Lopez je spriječio gol u 12. minutu nakon odličnog šuta Maura Arambarija. Ipak, domaći dolaze do vođstva i to upravo preko Unala koji je akrobatskim udarcem promijenio rezultat na semaforu u 1:0.

Nakon toga gola se Espanjol probudio i zaprijetio u 38. minuti preko Leandra Kabrere koji je pogodio prečku, ali se ta lopta odbila u peterac i na nju je naletio Serhi Gomez i poravnao rezultat na 1:1. Do kraja poluvremena se nije ništa promijenilo.

U 56. minuti Unal je došao do svog drugog gola nakon situacije jedan na jedan u kojoj je bio smiren i rutinski je matirao Lopeza. Nakon toga gola nije bilo ozbiljnijih prilika na meču i isti je završen sa konačnim rezultatom 2:1 u korist Hetafea.

Utakmica Real Sosijedada i Atletik Bilbaa nije ponudila neka veća uzbuđenja, sve do kraja kada se dosta toga desilo. Jedan jako tvrd i zatvoren meč koji je odlučen penalom u 58. minuti, a strijelac gola je bio Aleksandar Isak.

Gosti iz Bilbaa su uspjeli do kraja dobiti crveni karton kada je van poslan Injigo Martinez u 84. minutu, ali i gol iz slobodnog udarca Ikera Munijaina u 91. minuti zapalivši “Baskijski derbi”. Bodovi su podijeljeni na tom meču.

Konačna tabela nakon današnje četiri utakmice španske Primere.