Braga i Porto su u derbiju 18. kola portugalskog prvenstva na “Munisipal stadionu” remizirali rezultatom 2:2.

Prvi gol Porto je postigao u 34. minuti sa bijele tačke. Minut prije toga jedanaesterac je skrivio Tormena. Serhio Oliveiro je preuzeo odgovornost i pogodio, te doveo svoj tim u prednost koju su zadržali do kraja poluvremena.

Novi udarac Braga je pretrpila u 54. minuti. Žezus Manuel Korona je prošao po lijevoj strani i ubacio loptu u šesnaesterac, a Mehdi Taremiopalio” volej udarac neodbranjivo za Mateusa Mateusa.

Da utakmicu i završnicu zakomplikuje pobrinuo se asistent kod drugog gola, pošto je nakon sat vremena igre zaradio drugi žuti karton i isključenje.

Dugo je na semaforu stajao isti rezultat, da bi tri minute prije kraja regularnog dijela prvi gol za Bragu postigao Franserhio Franserhio.

Šest minuta nadoknade pokazao je glavni arbitar, a onaj peti ispostavio se kao koban po Porto. Veliki pritisak i pad koncentracije u odbrani gostiju iskoristio je Nikolas Gaitan i postigao pogodak za veliko slavlje i podjelu bodova.

Ovim remijem razlika na tabeli između dva kluba ostala je četiri boda, a Braga i nakon 17 vezanih domaćih utakmica bez poraza.