Karamele pobjedom izbacile Čekićare iz borbe za Ligu šampiona (VIDEO)

Fudbaleri Evertona savladali su na gostujućem terenu ekipu Vest Hema rezultatom 1:0 u okviru 35. kola engleske Premijer lige.

Utakmica je počela tvrdo na obje strane imajući u vidu značaj ove utakmice i borbu za mjesta koja vode u Evropu. Igrao se 24. minuti utakmice kada je Ben Godfri sjajno uposlio Dominik Kalvert-Luina koji je lagano pogodio uz lijevu stativu za vođstvo “Karamela” na ovom meču.

Četiri minuta kasnije Gilfi Sigurdson je dobro šutirao iz slobodnog udarca, ali je Lukaš Fabijanski sjajnom odbranom sačuvao svoju mrežu. Najbolju šansu domaći su imalo preko Mohameda Saida Benrahme koji je glavom prebacio gol iz izgledne situacije i propustio donijeti izjednačenje Vest Hemu. Na veliki odmor se otišlo pri rezultato 1:0.

U 61. minuti Vladimir Kufal sjajno je probio po desnoj strani, ali je njegov šut završio na lijevoj stativi. Karlo Anćeloti je sjajno pripremio svoje izabranike koji su se fantastično branili i nisu dopustili Vest Hemu da preuzme inicijativu i ugrozi njihov gol.

Pred kraj utakmice Džošua King je glavom pogodio desnu stativu i tako propustio da udvostruči prednost. Na kraju utakmica je završena pobjedom gostiju 1:0, koji su tako ušli u borbu za mjesta koja vode u Evropu naredne sezone.

Narednu utakmicu Vest Hem igra protiv Brajtona, dok Everton gostuje Aston Vili.