PSV je savladao Ajaks u Superkupu Holandije rezultatom 4:0 i tako nanio jedan od najtežih poraza timu iz Amsterdama u poznatom “De Toper” derbiju.

Nekoliko puta u svojoj istoriji PSV je savladao Ajaks sa četiri gola razlike, ali nikad više. Taj rekord sada su izjednačili u Superkupu Holandije, kada su sa 4:0 savladali rivala na “Johan Krojf areni” u Amsterdamu.

Do prednosti su stigli već u drugoj minuti golom Nonija Madueke, a Ajaks je do izjednačenja stigao u 13 minuti preko Sebastijana Alea, međutim taj gol je poništen zbog ofsajd pozicije.

Do kraja poluvremena Madueke je još jednom zatresao mrežu Ajaksa i tako najavio težak posao domaćem timu u drugom dijelu.

Sve dileme na ovom meču otklonio je Jorbe Vertesen u 76. minuti, a debakl Ajaksa završio je Mario Gece u 89. minuti.