Kilijan Mbape sa bijele tačke srušio hrabri Anže

Utakmica Lige 1 koja je iznenadila mnoge jer niko nije očekivao da će Anže pružiti ovakav optor Parižanima i to na njihovom “Parku prinčeva”, ali unatoč hrabroj igri gostiju rezultat je na kraju glasio 2:1.

Parižani su dočekali na svom stadionu ekipu Anžea koja ovu sezonu igra veoma dobro. Tokom prvog dijela meča se uopšte nije činilo kao da je Pari Sen Žermen dominantnija ekipa. Anže se dobro branio i čekao je svoju priliku, koju je i dočekao u 36. minuti kada su preko Anđela Fulginija postigli gol za vođstvo. Do kraja prvog poluvremena je ostao rezultat 1:0.

U drugom dijelu PSŽ se budi i stvara prvu ozbiljniju priliku kada u 55. minuti Rafinja odlično šutira sa ruba šesnaesterca. Parižani nastavljaju sa pritiskom koji im se isplatio u 69. minuti kada je strijelac za poravnanje rezultata bio Danilo. Nakon izjednačujućeg gola utakmica ulazi opet u jedan miran period.

To zatišje je trajalo sve do 86. minute kada nakon konsultacije sa VAR-om glavni sudija ovoga meča Bastijen Dešepi dosuđuje jedanaesterac. Odgovornost preuzima Kilijan Mbape i sa bijele tačke postiže, na kraju se ispostavilo, pobjednički gol. PSŽ svoj sledeći meč igra u grupnoj fazi Lige šampiona protiv Red Bul Lajpciga, a Anže opet sljedeće sedmice ide na gostovanje u Sent Etjenu.