Fudbaleri Lacija došli su do pobjede protiv ekipe Krotonea u jednom veoma uzbudljivom susretu rezultatom 3:2 u okviru 27. kola italijanske Serije A.

U prvom poluvremenu dominantniji bili su domaći koji su imali veći posjed lopte i konstantno napadali. Takav pristup im se isplatio u 14. minuti kada je na prekrasan centaršut dobro reagovao Sergej Milinković Savić i pogodio donji lijevi ugao za vođstvo Lacija.

Gostujući fudbaleri se nisu predali nakon primljenog pogotka i u 29. minuti preko napadača Simija koji je sjajnim udarcem sa 20 metara savladao Pepe Reinu i donio izjednačenje na ovoj utakmici.

U 35. minuti gosti su tražili najstrožiju kaznu, ali sudija je odlučio da nije bilo elemenata za penal i pustio je da se igra dalje. Četiri minute nakon ove sporne situacije Ćiro Imobile je dobro primirio loptu na koju je naletio Luis Alberto i dobrim šutem doveo domaće fudbalere u novo vođstvo. Na veliki odmor otišlo se rezultatom 2:1.

Početkom drugog poluvremena Mohamed Fares je startao na protivničkog igrača i sudija ove utakmice Antonio Rapuano je pokazao na bijelu tačku. Precizan za novo izjednačenje je bio strijelac prvog gola Simi koji je loptu poslao u lijevu, dok je golman otišao u desnu stranu gola.

Mogao je Lacio dva puta do prednosti preko Milinković Savića koji je prvo u 75. minuti pokušao glavom, ali je lopta otišla pokraj lijeve stative, da bi pet minuta kasnije izašao oči u oči sa golmanom Krotonea Aleksom Kordazom koji mu je odbranio šut.

Pobjednički gol na ovoj utakmici postigao je Felipe Kaisedo u 84. minuti kada je prekrasnim poluvolejom pogodio ljevu stranu gola i tako osigurao važna tri boda za Lacio u nastavku sezone.

Narednu utakmicu Lacio u Seriji A igra protiv Udinezea u gostima, dok Krotone dočekuje Bolonju.