Fudbaleri Lacija savladali su u 12. kolu italijanske Serije A ekipu Salernitane sa 3:0, dok su Napoli i Verona odigrali neriješeno 1:1.

Fudbaleri Lacija savladali su u 12. kolu italijanske Serije A ekipu Salernitane sa 3:0 i na taj način stigli do pete pobjede u sezoni.

Danilo Kataldi je bio prvi koji je priprijetio golu Salernitane u 10. minutu, ali mu je šut završio pored lijeve stative. U 25. minutu udarac je oprobao i Sergej Milinković Savić, ali je Vid Belec uspio da sačuva gol.

Lacio je do vođstva stigao u 31. minutu kada je glavom lijepo šutirao Ćiro Imobile i zatresao mrežu gostiju. Samo pet minuta kasnije Pedro je iskoristio neopreznost odbrane Salernitane i preciznim udarcem povisio rezultat na 2:0.

Mogao je Pedro da stigne i do svog drugog gola na današnjoj utakmici, ali je u posljednjem minutu prvog dijela iz izgledne pozicije poslao loptu pored stative.

Na startu drugog dijela igre nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine Milan Đurić se izdigao visoko, ali je samo uzdrmao prečku.

Konačnih 3:0 postavio je Luis Alberto u 69. minutu kada je mirnim šutem po zemlji pogodio malu mrežu.

Lacio će u narednom biti domaćin Juventusu, dok će salernitana biti domaćin Sampdoriji.

Napoli je ugostio ekipu Verone u meču gdje se očekivala još jedna sigurna pobjeda tima iz Napulja. Ipak, nije sve išlo onako kako su domaći fudbaleri zamislili pošto je Verona do prednosti stigla u 13. minutu preko Đovanija Simeonea.

Đovani di Lorenco je u 18. minutu donio izjednačenje Napoliju, a tri minuta prije kraja prvog dijela igre Viktor Osimen je bio u sjajnoj nšansi u kojoj je mogao da donese i vođstvo svom timu, ali je samo pogodio stativu.

Napoli je krenuo snažno i u drugom poluvremenu, a prvu priliku je propustio Lorenco Insinje u 48. minutu kada je šutirao iz slobodnog udarca, ali je Lorenco Mantipo bio na visini zadatka i sačuvao svoj gol.

Dva minuta prije kraja susreta najprije je Danijel Besa dobio drugi žuti karton, a u sudijskoj nadoknadi je u svlačionicu morao i Nikola Kalinić tako da je Verona ovaj meč završila sa dva igrača manje.

Promjene rezultata do kraja nije bilo pa je Napoli upisao i drugi remi u sezoni.

Napoli će u narednom kolu gostovati Interu, a Verona će dočekati Empoli.