lacio

Fudbaleri Lacija pobijedili su ekipu Intera rezultatom 3:1 u okviru osmog kola italijanske Serije A.

Gosti su bolje ušli u ovu utakmicu, a nakon 12 minuta bilo je 1:0 za Inter. Sa bijele tačke pogodio je Ivan Perišić.

Od tog momenta inicijativu su preuzeli domaći fudbaleri, a najbolju šansu imao je Toma Bašić u 24. minuti, kada mu je Samir Handanović odbranio šut. Na poluvrijeme se otišlo pri vođstvu izabranika Simonea Inzagija.

U drugom dijelu vidjeli smo mnogo motivisaniji Lacio. U 64. minuti udarac sa bijele tačke u pogodak pretvorio je Ćiro Imobile za izjednačenje na utakmici.

Felipe Anderson je domaće doveo u vođstvo u 81. minuti, a konačan rezultat postavio je Sergej Milinković-Savić u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Narednu utakmicu Lacio igra protiv Verone, a Inter će igrati protiv Juventusa.