Danas je odigrano pet utakmica šestog kola njemačke Bundeslige, a pobjede su upisale ekipe Lajpciga i Bajera iz Leverkuzena.

Fudbaleri Lajpciga bili su izraziti favoriti u meču protiv berlinske Herte, ali sigurno se nije očekivalo da će uspjeti da ponize rivala sa čak šest golova.

Domaći su do prednosti došli u šesnaestom minutu kada se Kristofer Nkunku našao u situaciji jedan na jedan sa golmanom Herte i briljantnim lobom poslao loptu u mrežu za 1:0.

Gosti su pokušali da uzvrate preko Vladimira Daride u 23. minutu, ali je njegov pokušaj zaustavio Peter Gulaši. U istom minutu Lajpcig je stigao do prednosti od 2:0, a ovaj put Nkunku je bio u ulozi asistenta, a pogodio je Jusuf Polsen.

U 36. minutu Lukas Klosterman je zatresao mrežu gostiju, ali je pogodak ubrzo poništen zbog ofsajd pozicije. Ipak, do kraja poluvremena viđen je još jedan gol domaćih, a ovoga puta strijelac je bio Nordi Mukiele.

Niklas Stark je u 59. minutu napravio prekršaj u kaznenom prostoru, a sudija Saša Stegeman je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Emil Forsberg za već ubjedljivu prednost Lajpciga.

Kristofer Nkunku je sjajnu partiju u današnjem meču krunisao na najljepši mogući način, golom iz slobodnog udarca u 70. minuta ostavivši golmana Herte ukopanog u mjestu.

Konačan rezultat 6:0 postavio je Amadu Haidara u 77. minutu preciznim udarcem sa ruba kaznenog prostora. Do kraja meča nije bilo izglednijih prilika te promjene rezultata više nije bilo.

Lajpcig će narednu utakmicu igrati protiv ekipe Bohuma, dok Hertu očekuje okršaj sa Frajburgom.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena upisali su i četvrtu pobjedu u tekućoj sezoni nakon što su danas bili bolji od ekipe Majnca sa 1:0.

Prvi su na meču zaprijetili gosti kada je u 11. minutu kada je nakon udarca Dominika Kora dobro reagovao Lukas Hradecki i uspio sačuvati svoju mrežu.

Florijan Virc je u 33. minuti bio jako blizu postizanja gola, ali je njegov udarac iz daljine prohujao pored lijeve stative. Četiri minuta kasnije pokušao je i Mičel Baker, ali gostujući golman se nije dao iznenaditi.

Nastavio je Bajer i u nastavku sa agresivnom igrom te u početnim minutama drugog poluvremena stvorio prilike preko Muse Diabija i Karima Belarabija.

Gol vrijedan tri boda djelo je Florijana Virca iz 62. minute nakon što je preciznim udarcem završio sjajnu timsku akciju.

Bilo je do kraja utakmice nekoliko prilika na obje strane, a treba izdvojiti situaciju iz 89. minute kada je Markus Ingvartsen šutirao glavom, ali je Hradecki uspio da ga zaustavi te su tri boda ostala u Leverkuzenu.

Bajer će u idućem kolu gostovati Arminiji u Bilefeldu, dok će majnc biti domaćin Union Berlinu.

Fudbaleri Ajntrahta i Kelna odigrali su neriješeno 1:1. Gosti su stigli do vođstva u 14. minutu preko Elijesa Skirija, a izjednačio je Rafael Bore u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Hofenhajm je na svom terenu savladao Volfsburg sa 3.1, iako su prvi do prednosti došli gosti preko Ridlea Bakua u 25. minutu. Na isteku prvog dijela igre izjednačio je Andrej Kramarić, dok su pobjedu Hofenhajmu u drugom poluvremenu donijeli Kristof Baumgartner koji je pogodio u 74. minutu i Pavel Kaderabek pogotkom u 81. minutu.

Union Berlin je minimalnim rezultatom savladao Arminiju iz Bilefelda, a odlučujući momenat dogodio se u 88. minutu kada je mrežu gostiju zatresao Kevin Behrens.