Lakazet za spas Arsenala u zadnji čas

Igrači Arsenala i Kristal Palasa su nas počastili u meču osmog kola engleske Premijer lige, a Arsenal je bio blizu poraza sve do 95. minute kada u spas dolazi Aleksandar Lakazet i postiže gol za poravnanje kojim je postavljen konačni rezultat 2:2.

Prvi gol je pao već u 8. minuti meča kada je strijelac za vodeći gol bio Gabonac Pjer-Emerik Obamejang, koji je nakon odbijanca u petercu Palasa bio najspretniji i najbrži.

Prvobitno je odlično loptu obradio Nikolas Pepe i šutao po golu, ali je golman gostiju Guaita odbranio udarac Pepea. Ipak, to nije bilo dovoljno jer se lopta odbila, a Obamejang je naletio na istu i matirao protivničkog golmana.

Da se gosti rezultatski vrate u utakmici su imali priliku imali već u 35. minuti preko Odsona Eduarda, ali je napadač Palasa jako loše šutirao i upropastio dobro šansu. Do kraja poluvremena još jedna šansa, kada je Konor Galager šutirao , ali golman domaćih je fantastično odbranio. Na odmor se otišlo sa vođstvom Arsenala.

Drugi dio duela započinje eksplozivno kada se Kristijan Benteke nakon odličnog driblinga namjestio i  šutao odlično čime je matirao nemoćnog Arona Remzdejla

U 57. minuti opet je Kristal Palas zaprijetio, ovoga puta preko Džordana Ajua koji je nakon snažnog šuta pogodio prečku. Za veselje gostujućih navijača se potrudio Eduard koji je u 73. minuti snažno opalio po lopti koja ušla u gol Arsenala pod prečku za vođstvo gostiju.

Arsenal se nakon vodećeg gola nije predao, i 87. minuti je zaprijetio preko beka Kirana Tirnija, ali njegov odlični udarac nije pretvoren u pogodak.

Da sva tri boda ne odu sa “Emirata” se pobrinuo Aleksandar Lakazet koji je naletio na odbijanac, i postigao gol za poravnanje i konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi.

Sa ovom utakmicom je kompletirano osmo kolo engleske Premijer lige. Arsenal u sljedećem kolu dočekuje Aston Vilu dok Kristal Palas isto igra domaći meč protiv Njukasla.