Lens i Lion osvojili po bod (VIDEO)

Fudbaleri Lensa i Liona remizirali su 1:1 u okviru 31. kola francuske Lige 1.

Igrači Lensa su imali šansu u 20. minutu kada je Florijan Sotoka šutirao sa desetak metara, no to je otišlo pored gola. Umar Dukure je postigao gol u 34. minutu, no sudija je zatim gledao snimak i poslije nekoliko trenutaka utvrđeno je da je igrao rukom, te je gol poništen.

Obje ekipe su napadale i stvarale prilike, no nijedna nije bila konkretna do one u 65. minutu. Gael Kakuta je proigrao Džonatana Klausa u šesnaestercu, da bi ovaj probacio golmanu Lionu loptu kroz noge za vođstvo Lensa od 1:0.

Karl Toko Ekambi je pokušao u 74. minutu da izjednači, ipak taj njegov šut sa desetak metara je otišao pored lijeve stative. Uz dosta sreće igrači Liona su postigli gol u 80. minutu, tako što se lopta odbijala od nekoliko igrača i stigla do Lukasa Pakete koji je primio i iz poluvoleja savladao golmana Lensa za 1:1.

Na samom kraju utakmice Islam Slimani je dobio direktan crveni karton i tako je ostavio tim Liona sa igračem manje, no Lens to nije iskoristio i ostalo je 1:1.

Naredno kolo Lion dočekuje Anžer, a Lens dočekuje Lorijena.