REUTERS/Laurence Griffiths

Fudbaleri Lidsa savladali na gostovanju ekipu Evertona sa 1:0 u desetom kolu engleske Premijer lige.

Na samom početku meča održan je minut ćutanja za nedavno preminulog Dijega Armanda Maradonu, a trener domaćih Karlo Anćeloti koji je igrao protiv njega nije mogao sakriti suze. Što se tiče utakmice prvu priliku nije iskoristio Abdulaj Dukur u sedmom minutu, tačnije Illan Meslijer mu je odbranio šut. Naredni pokušaj imao je na drugoj strani Džek Herison, no lopta je otišla pored gola.

Patrik Bamford je zatim zaprijetio ka golu Evertona, no Džordan Pikford je sjajno reagovao u 21. minutu. Osam minuta kasnije Rafinja je iz šesnaesterca glavom šutirao, a opet je Pikford bio na mjestu. Narednu šansu za domaći tim propustio je Mejson Holgejt iz slobodnog udarca, ali ga je Meslijer spriječio da postigne gol. U 43. minutu Ričarlisonu je poništen gol zbog ofsajda i sa 0:0 se otišlo na pauzu.

U nastavku utakmice bilo je dosta mirnije, sa puno manje prilika, da bi Rafinja u 79. minutu uzeo šut sa nekih 25 metara i savladao Pikforda za ogromno slavlje igrača Lidsa. Imali su gostujući igrači incijativu i više šuteva, te su zasluženo stigli do četvrte pobjede u sezoni.

U narednom kolu Everton gostuje Barnliju, a Lids će u goste Čelsiju.