Liga 1: Lion razbio Anžer, Monako ubjedljiv protiv Dižona (VIDEO)

U okviru 32. kola francuske Lige 1 Lion je s 3:0 pobijedio Anžer, a istim je rezultatom Monako savladao Dižon. Sent Etjen je u derbiju dana bio s 4:1 uspješniji od Bordoa.

Lion je na domaćem terenu s ubjedljivih 3:0 savladao Anžer. Strelci za “Lavove” bili su Memfis Depaj u 21. minuti, Lukas Paketa 20 minuta poslije i još jednom Depaj sedam minuta prije kraja.

Ubjedljivu pobjedu ostvario je i Monako, koji je u Kneževini s istim rezultatom savladao Dižon. Stevan Jovetić je “načeo” protivnika nakon promašenog penala Vizama Ben Jedera u četvrtoj minuti nastavka. Francuz je ipak postigao gol u 63. minuti, a poslije i još jedan s bijele tačke minutu prije kraja.

Ostali rezultati:

• Ren – Nant 1:0 (Martin Terije 52′)
  • Brest – Nim 1:1 (Brendan Šardone 26′; Musa Kone 11′)
  • Lens – Lorijen 4:1 (Gel Kakuta 16′, Korentin Džin 39′, Arnaud Kalimendo 55′, Simon Banza 88′; Teremas Mofi 29′)
  • Nica – Rems 0:0
  • Sent Etjen – Bordo 4:1 (Vani Kazri 19′, 23′, 71′, Zajdu Jusuf 81′; Ju-džo Hvang 9′)