Liga 1: Monako minimalnim rezultatom bolji od Dižona, Ren ubjedljiv u gostima protiv Lorijena

U okviru 16. kola francuske Lige 1 danas je odigrano šest mečeva, pobjede su upisali Monako, Bordo i Ren.

Kneževi” su u gostima savladali Dižon minimalnim rezultatom 1:0. Na asistenciju Visana Ben Jedera mrežu domaćih u 15. minutu pogodio je Kevin Voland. U 41. minutu Dižonu je poništen pogodak jer je Erik Dina bio u ofsajdu. Isto se desilo Monakovom Italijanu Pietru Pelegriju u 96. minutu sudijske nadoknade.

Bordo je u gostima pobijedio Strazbur sa 2:0. Pablo je u 38. donio vođstvo od 1:0, a onda je Otavio u 66. minutu postavio konačnih 2:0.

U gostima je i Ren danas slavio protiv Lorijena i to sa ubjedljivih 3:0. Iskusni Damien Da Silva je u 23. minutu načeo mrežu domaćih. U nastavku je prvo za 2:0 povisio Benjamin Borižaud u 70, a potom na 3:0 Martin Terier u 76. minutu.

Brest i Monpelje odirali su neriješen meč rezultatom 2:2. Golove za Brest postigli su Roman Filipoteu u 58. i Brendan Šardone u 79. minutu. Za goste u listu strijelaca na ovom susretu su se upisali Gaetan Laborde u 46. minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena i Endi Delor u 82.

Sent Etjen je kod kuće remizirao sa ekipom Nima 2:2. Golove za domaćina postigli su Harold Moukoudia u 8. i Arnaud Nordin u 63. minutu. Matteo Ahlinvi u 14. i Renaud Ripar iz penala u 56. minutu su pogađali za Nim.

Neriješen meč odigrali su Nant i Anže 1:1. Pogotkom Romana Tomasa u 42. minutu poveo je Anže koji je bio gost na ovom susretu. Šarl Traore je golom u 93. minutu nadoknade donio svom timu bod.