Danas je odigrano šest utakmice osmog kola francuske Lige 1, a pobjede su ostvarili Monako, Rems, Mec i Lens, dok su remizirali Bordo i Ren, te Troa i Anže.

Klermon je odlično otvorio susret protiv Monaka i već u trećoj minuti Mohamed Bajo je postigao pogodak i donio radost domaćim navijačima. Njihovo vođstvo je trajalo do 26. minute kada je Visam ben Jeder postigao gol za izjednačenje i rezultat kojim se otišlo na poluvrijeme.

Samo tri minute igre u drugom poluvremenu bile su potrebne “Kneževima” da dođu do preokreta. Kevin Voland je zatresao mrežu Klermona na otvaranju drugog dijela i prednost Monaka. Ovjera tri boda Monaku, stigla je u prvoj minuti nadoknade susreta kada je Sofiene Diop postavio konačnih 3:1.

Predrag Rajković je sa Remom stigao do novog trijumfa, a njegov tim je na svom terenu savladao Nant rezultatom 3:1. Sva četiri pogotka na meču viđena su u drugom poluvremenu.

Tomas Foket je doveo Rems u prednost u 61. minuti, a deset minuta kasnije Mozes Simon je stvari vratio na početak.

Pobjedu Remsu donio je Hugo Etikite sa dva pogotka u kratkom vremenskom roku pogocima u 72-oj i 78. minuti.

Monako, Liga 1: Monako se izdigao nakon brzo primljenog gola, Rems u drugom poluvremenu slomio Nant