REUTERS/Benoit Tessier

Odigrano je pet mečeva u francuskoj Ligi 1 u okviru 16. kola, a pobjede su ostvarili Monako, Brest, Monpelje, Strazbur i Troa.

Fudbaleri Monaka savladali su ekipu Anžea rezultatom 3:1 i tako su prekinuli seriju od četiri utakmice bez pobjede u francuskoj Ligi 1.

Gosti iz Kneževine su poveli golom Bajrona Boadua u 25. minuti, da bi do kraja prvog dijela udvostručili prednos u 45. minut kada je Sofijan Diop zatresao mrežu. U oba gola asistent je bio Kevin Voland.

U nastavku domaći su uspjeli smanjiti na 2:1, a loptu u svoju mrežu sproveo je golman Aleksander Nubel. Konačan rezultat postavio je Aksel Disasi golom u 73. minuti.

Brest je na domaćem terenu minimalnim rezultatom 1:0 bio bolji od Sent Etjena, a gol odluke postigao je u 64. minuti sa bijele tačke Romejn Favre.

Monpelje je prekinuo niz od dva uzastopna poraza pobjedom u gostima protiv ekipe Meca. U prvom dijelu gosti su golovima Teja Savanijea u 36. i Stefija Mavididija u sudijskoj nadoknadi došli do prednosti od 2:0 i tako već nakon prvih 45 minuta nagovijestili su pobjednika ovog meča.

U drugom dijelu Mihailo Ristić asistirao je El Vahiju koji je pogodio za 3:0, a počasni pogodak za domaćina postigao je Nikolas De Previl u 70. minuti.

Bordo, Liga 1: Nakon novog poraza Bordoa Petkoviću se drma klupa, Monako prekinuo seriju loših rezultata
printscreen

Strazbur je uvjerljivo bio bolji od Bordoa i tako im nanio treći poraz u posljednje četiri utakmice.

Bordo je poveo na utakmici golom Huanga, ali je onda uslijedio pad izabranika Vladimira Petkovića, te su domaći preokrenuli do kraja oprvog dijela na čak 3:1. Golove su postigli Tomason, Gameiro i Ajorke.

U drugom dijelu Linard je odmah u 48. minuti povisio  na 4:1, da bi Elis ponovo donio nadu gostima, međutim konačnih 5:2 postavio je Ajorke svojim drugim golom u 65. minuti i tim rezultatom je završen meč.