Danas je odigrano sedam utakmica dvanaestog kola francuske Lige 1 Nica je savladala ekipu Anžea rezultatom 2:1, dok je Brest bio bolji od Monaka sa 2:0.

Fudbaleri Nice uspjeli su da dođu do pobjede protiv Anžea, iako je put do nje bio veoma težak. Anže je stigao do prednosti u 29. minutu nakon što je Sofijan Bufal precizno realizovao udarac sa bijele tačke.

Nica je do izjednačenja stigla u 57. minutu kada je sa distance šutirao Endi Delort, a lopta je pogodila jednog od igrača Anžea, promijenila smjer i završila iza leđa Paula Bernardonija.

Nica je od toga trenutka krenula ofanzivno prema golu domaće ekipe, a nagrada za to došla je u prvom minutu sudijske nadoknade kada je Delor sjajno uhvatio volej sa nekih 20 metara i pogodio mrežu za veliku radost gostujućih igrača.

Nica će u narednom kolu dočekati Monpelje, dok će Anže gostovati kod Lila.

Fudbaleri Bresta napravili su iznenađenje i na domaćem terenu savladali sa 2:0 favorizovanu ekipu Monaka. Domaćini su do prednosti stigli u 18. minutu kada je Žeremi le Duaron spustio loptu za Stiva Munija koji ju je pospremio u mrežu.

Brest je ozbiljno priprijetio u 61. minutu kada je sa distance šutirao Frank Onorat, ali je Aleksander Nubel odličnom odbranom zaustavio njegov pokušaj.

Brest je nastavio da napada svog protivnika, a drugi i posljednji gol na utakmici došao je u 79. minutu kada je mrežu zatresao Onorat na asistenciju Irvina Kardone.

Brest će u narednom kolu gostovati Lorijenu, dok će Monako takođe gostovati, ekipi Remsa.