Liga 1: Pobjede za Marselj i Monpelje

U 14. kolu francuske Lige 1 danas su pobjede upisali ekipe Marselja i Monpelje.

Tim sa “Velodroma” je na ovom stadionu danas pobijedio Monako rezultatom 2:1. Pitanje pobjednika riješeno je već u prvom poluvremenu. Kod golova domaćih učestvala su dva ista igrača.

Prvo je Floran Tovan na asistenciju Darija Benedeta u 5. minutu susreta postigao pogodak. Drugi pogodak je postignut u 13. minutu, a ovaj dvojac je samo zamijenio uloge, Argentinac je bio strijelac, a sjajni Tovan je namjestio pogodak.

Jedini pogodak za Monako postigao je njihov ponajbolji igrač Visam Ben Jeder iz penala u 79. minutu meča.

U narednom kolu Marselj gostuje kod ekipe Rena, dok će Monako dočekati Lens na domaćem terenu.

Fudbaleri Monpelje slavili su večeras u gostima protiv ekipe Lensa rezultatom 3:2. Gosti su došli u vođstvo u 16. minutu preko Stefija Mavididija.

Za vođstvo Monpeljea od 2:0 povisio je Pedro Mendes u 26. minutu meča.

Na semaforu je stajalo 2:1 u 36. minutu kada je autogol postigao igrač gostiju Džona Omlin. U 50. minutu Lens dolazi do izjednačenja iz penala. Nekadašnji igrač Čelsija iskusni Gael Kakuta preuzeo je odgovornost i svom timu donio pogodak i poravnanje rezultata 2:2.

Ipak gosti su u 69. minutu postigli i treći odlučujući pogodak. Floren Mole je asistirao Gaetanu Labordu koji je postigao gol za konačnih 3:2 i novu pobjedu Monpeljea, ukupno osmu ove sezone.

U narednom kolu Monpelje će ugostiti na svom terenu Mec, dok će Lens igrati u Monaku protiv istoimene ekipe.