Liga 1: Remi Monaka i Lila, Bordo siguran protiv Dižona

Fudbaleri Monaka i Lila remizirali su 0:0 u derbiju 29. kola francuske Lige 1, dok je Bordo na gostovanju savladao Dižon sa 3:1.

Ekipa povela je sa 2:0 protiv Dižona golovima Ui-jo Hvanga u 33. i 45. minutu, na 3:0 je povećao Nikolas de Previl u 50. minutu, a konačnih 3:1 postavio je Musa Konate u 90. minutu.

Nim i Monpelje su odigrali 1:1, a golove su postigli Musa Kone u 63. minutu i Endi Delor u 79. minutu. Istim rezultatom završena je utakmica između Lorijena i Nice. Poveli su gosti u 58. minutu preko Miziane Maolide, da bi domaći tim izjednačio u 66. minutu golom Jan Vise.

Ren je golom Benjamina Boržioua u 25. minutu stigao do pobjede nad Monpljeom, dok su u derbiju kola Monako i Lil odigrali neriješeno bez golova.

Četiri gola su viđena u remiju Lensa i Meca, a domaći tim je poveo već u 13. minutu preko Džonanta Klausa. Izjednačio je Vagner u 27. minutu sa bijele tačke, no Janik Kozak je vratio Lensu pednost u 36. minutu. Ipak za 2:2 se pobrinuo Tomas Delejn u 57. minutu.