Photo by Francois Lemoine/Xinhua)

Danas su odigrane dvije utakmice 13. kola francuske Lige 1. Fudbaleri Lila i Anžea odigrali su neriješeno 1:1, dok je Pari Sen Žermen savladao Bordo u gostima sa 3:1.

Fudbaleri Lila poveli su u 27. minuti kada je na asistenciju Renata Sančeza loptu u mrežu pospremio Portugalac Tiago Djalo. Mogli su domaći i do uvjerljivije prednosti, međutim nisu koristili svoje prilike.

Kazna je stigla u 83. minuti kada je Azedin Ounahi šutirao i pogodio uz desnu stativu za konačnih 1:1.

U drugoj utakmici Pari Sen Žermen je slavio protiv Bordoa sa 3:2. Sjajno su u utakmicu ušli gosti koji su u 26. minuti golom Nejmara došli do prednosti.

U 43. minuti bilo je 2:0, a ponovo je proradio tandem Kilijan Mbape i Nejmar kao i kod prvog gola.

U drugom poluvrmenu došlo je do opuštanja izabranika Maurisija Poketina, a domaći su smanjili u 78. minuti preko Alberta Elisa, da bi konačnih 3:2 postavio u drugoj minuti sudijske nadoknade Mbaje Niang.