Lion prokockao veliku prednost, minimalac Rena (VIDEO)

Danas je odigrano sedam utakmica trećeg kola francuskog šampionata. Lion je na svom terenu odigrao 3:3 protiv Klermona, dok je ekipa Rena bila bolja od Nanta minimalnim rezultatom 1:0.

Musa Dembele je u 5. minutu bio siguran sa bijele tačke, te se činilo da će Lion danas opravdati ulogu favorita koja mu je povjerena.

Ipak, nakon kornera za Klermon u 12. minutu Sinali Diomande je atraktivno zakucao loptu u svoju mrežu i rezultat je bio izjednačen.

Novi gol Muse Dembelea vratio je prednost Lionu kada je u 21. minutu odlično ispratio loptu koja se odbila od gostujućeg golmana Artura Desmasa.

Pred sam kraj prvog poluvremena Lukas pakueta je postigao gol za vođstvo Liona od 3:1, i u tim trenucima ni najvatreniji navijači Klermona nisu vjerovali da bi njihova ekipa ovdje mogla izvući pozitivan rezultat.

Ipak, tako nisu razmišljali i gostujući fudbaleri koji se nisu predavali, a kao nagrada za borbu došao je gol Elbasana Rašanija u 80. minutu, čime je gostima zasjao tračak nade.

Isti igrač je u 91. minutu nakon kornera koji je izveo Johan Gastijen sjajno skočio i poslao loptu u mrežu za veliku radost gostujućeg tima.

Fudbaleri Bordoa dočekali su na svom terenu Anže i odigrali neriješeno 1:1, a oba pogotka viđena su u prvom poluvremenu. Najprije je Seku Mara u 10. minutu uhvatio na krivoj nozi Pola Bernardonija i preciznim šutem sa ivice kaznenog prostora doveo Bordo u vođstvo.

Bod gostima obezbijedio je Romain Tomas u 38. minutu. Do kraja meče nije bilo golova pa su obje ekipe na kraju morale da se zadovolje bodom.

Mec je u trećem kolu dočekao Rems, a rezultat je bio 1:1. Gosti su stigli do prednosti u 7. minutu kada je Maršal Muneci dočekao centaršut Gislajna Konana i glavom poslao loptu u mrežu.

Habib Maiga je bombom sa velike udaljenosti u 14. minutu pocijepao mrežu gostiju i donio bod svojoj ekipi.

Monpelje je bio bolji od Lorijena iako je nakon prvih 45 minuta bio u rezultatskom zaostatku, pošto je u 21. minutu golman Dimitri Berto postigao autogol. Ipak, u drugom poluvremenu su domaćini stigli do pobjede, a strijelci golova bili su Teži Savanije, Stefi Mavididi i Endi Delort.

Neriješen rezultat viđen je i u susretu Strazbura i Troa. Gostujući tim je u vođstvo došao u 19. minutu kada je Žoan Tuzgar bio nemilosrdan i snažnim šutem pocijepao mrežu Strazbura.

Ipak, Adrijen Tomason je golom u 77. minutu donio Strazburu izjednadnačenje.

Ren je bio domaćin i uspio je da ostvari minimalnu pobjedu zahvaljujući pogotku Martina Terijea na asistenciju Baptiste Santamarije u 58. minutu.

Utakmica između Nice i Marseja prekinuta je tokom drugog poluvremena nakon upada navijača na teren.