Fudbaleri Lestera savladali su na domaćen terenu ekipu Vest Bromvič Albiona rezultatom 3:0 u okviru 32. kola engleske Premijer lige.

Već u trećoj minuti Keleči Ihenačo izletio je oči u oči sa Semom Džonstonom koji mu je uspio skinuti udarac i sačuvati svoju mrežu. U 23. minuti na asistenciju Timotija Kastanjea, Džejmi Vardi je sa ruba šesnaesterca pogodio uz lijevu stativu za vođstvo “Lisica” na ovoj utakmici.

Samo tri minuta kasnije korner je dobro izveo Juri Tilemans, a lopta se kroz gužvu odbila do Džonija Evansa koji ju je lagano glavom proslijedio u mrežu za ekspresnih 2:0.

U 29. minuti mogao je i Kastanje da se upiše u listu strijelaca, ali ga je omela lijeva stativa. Vardi je u prekrasnom solo prodoru po lijevoj strani naredao par igrača gostiju i loptu dodao do Ihenača koji je pokazao nevjerovatnu pribranost i smirenost i precizno povećao na 3:0 i tako nagovijestio novu pobjedu Lestera.

Nakon prepune mreže gostima je palo samopouzdanje i stekao se dojam kao da im se više nije igralo.

U drugom poluvremenu Sem Alerdajs je pokušao razbuditi svoje izabranike. Pravio je izmjene i pokušavao pronaći dobitnu kombinaciju, koja se u ovoj utakmici ispostavila kao nemoguća misija. Lester je kroz posjed lopte “maltretirao” goste. Ihenačo je u 81. minuti mogao do još jednog pogotka, međutim Džonston je bio siguran i odbranio mu udarac.

Ovom pobjedom Lester je prekinuo niz od dva uzastopna poraza i vratio se na pravi put i ako ovako nastave plasiraće se u Ligu šampiona bez prevelikih problema, dok Alerdajsa i momke očekuje šest paklenih kola u kojima će morati pokazati sav kvalitet i povezati pobjede ukoliko žele da se spase i naredne sezone igraju najbolji engleski fudbal.

Narednu utakmicu Lester igra protiv Kristal Palasa, dok Vest Bromvič Albion ide na novo gostovanje ovog puta ekipi Aston Vile.