Arsenal
Reuters/Phil Noble

Liverpul je rezultatom 4:0 savladao Arsenal u 12. kolu engleske Premijer lige.

Arsenalov niz od 11 utakmica bez poraza u svim takmičenjima okončan je večeras na “Enfildu”, a Liverpul je dokazao da je u ovom trenutku previše jak za rivala iz Londona.

Dominirao je Liverpul kroz prvo poluvrijeme, a plod dominacije ubran je u 39. minuti kada je nakon asistencije Trenta Aleksandera Arnolda napadač Sadio Mane uspio savladati Arona Remsdejla koji je do tada upisao četiri odbrane.

U sedmoj minuti nastavka domaćin je povećao svoju prednost. Najbolje se tada pred golom Arsenala snašao Diogo Žota koji je s peterca savladao Remsdejla i praktično riješio ovu utakmicu.

Na 3:0 15 minuta prije kraja poslije dodavanja Manea postavio je Mohamed Salah, koji je tri minute poslije asistirao za Takumija Minamina koji je mrežu pogodio nakon manje od 60 sekundi po ulasku u igru.

Remsdejl je do kraja utakmice uspio sačuvati svoj tim od još jednog gola protiv tima koji je večeras bio previše dominantan u odnosu na njegov tim.

Liverpul je pobjedom ostao na razlici od četiri boda u odnosu na prvoplasirani Čelsi, dok je Arsenal ostao na petom mjestu tabele.