Brentford

Fudbaleri Brentforda i Liverpula remizirali su 3:3 u okviru šestog kola engleske Premijer lige.

Liverpul je stigao u goste novom članu Premijer lige sa željom da upiše nova tri boda, ali su domaći igrači poveli preko Ejtana Pinoka u 27. minutu. Nije dugo trebalo gostima da izjednače, a to je u svom stilu glavom uradio Diogo Žota u 31. minutu nakon ubačaja Džordana Hendersona

Čim se krenulo u drugom poluvremenu Liverpul je nastavio sa napadima i Mohamed Salah je dobio loptu od Fabinja u 54. minutu, te je lako matirao protivničkog golmana za 2:1 što je njemu bio stoti gol u Premijer ligi.

Nisu tu stali domaći igrači, već je Vitali Džanet u 63. minutu poslije gužve u šesnaestercu bio na pravom mjestu i nakon što se lopta odbila od prečke on je smjestio iza linije za 2:2.

Samo tri minuta kasnije Kurtis Džons je primio loptu na oko 20 metara i sa vrha šesnaesterca je postigao predivan pogodak za novo vođstvo Liverpula od 3:2. Ipak Brentford je ponovo stigao do izjednačenja i to sada preko Žoana Vise u 83. minutu, koji se najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu i postavio konačnih 3:3.

U narednom kolu Liverpul dočekuje Mančester siti, a Brentford gostuje Vest Hemu.