Liverpul preokretom odložio odluku o šampionu za vikend

Fudbaleri Liverpula savladali su na gostovanju ekipu Sautemptona sa 2:1 u 37. kolu Premijer lige Engleske.

Trka za šampiona Engleske dostigla je svoj vrhunac nakon što je Mančester siti ovog vikenda remizirao sa Vest Hemom 2:2, tako da će zahvaljujući ovoj pobjedi nad Sautemptonom Liverpul u posljednje kolo ući sa bodom zaostatka.

Za veliki šok svih navijača Liverpula pobrinuo se Nejtan Redmond kada je prošao po lijevoj strani i sa vrha šesnaesterca postigao predivan gol za vođstvo Sautemptona od 1:0. Nakon toga gostujući igrači su krenuli svim silama naprijed, a Jirgen Klop je inače u ovaj duel ušao u nešto izmjenjenom sastavu.

U 27. minutu Roberto Firmino je dobio loptu u šesnastercu i proigrao je Takumi Minamina koji je sa nekih pet metra zakucao loptu u mrežu rivala za 1:1.

Preokret finalisti Lige šampiona donio je Džoel Matip u 67. minutu kada je nakon kornera njegovog tima, jedan od protivničkih igrača pokušao da izbaci loptu, ali je samo nabacio na glavu Matipa koji je tako postigao gol za 2:1.

Do kraja meča igrači Liverpula su sačuvali svoju prednosti i donijeli su svim ljubiteljima fudbala uzbudljivu završnicu prvenstva u nedjelju kada će oni dočekati Vulverhemtpon, dok će najveće nade polagati u Aston Vilu Stivena Džerarda koja će gostovati Mančester sitiju.