Liverpul se ispromašio, ali upisao nova tri boda

Fudbaleri Liverpula pobjedili su na gostovanju ekipu Barnlija sa 2:0 u 19. kolu Premijer lige Engleske.

Ekipa Jirgena Klopa je od samog starta krenula silovito i prosto je nevjerovatno da Barnli nije primio više od jednog gola u prvih pola sata. Gosti su do vođstva stigli golom Darvina Nunjeza u šestom minutu, što je inače prvi njegov gol za Liverpul van šesnaesterca.

Onda su se ređale prilike Mohameda Salaha, Kodija Gakpa, no Barnli se sjajno branio, a se posebno se istakao golman Džejms Traford. Postigao je Gakpo gol u 29. minutu, ali je on poništen zbog prekršaja Nunjeza pri dodavanju.

Liverpul je imao ukupno 14 šuteva, od toga osam u okvir gola. U nastavku i dalje su gosti bili ti koji su dominirali, no ipak Barnli je bio taj koji je imao veće šanse. Ipak nijedan od tih pokušaja nije išao u okvir gola, za razliku od onog Harvija Eliota u 55. minutu kada je zatresao mrežu.

No nakon gledanja snimka utvrđeno je da je Salah bio ispred golmana i gol je poništen. Sve dileme oko pobjednika ipak je riješio Diogo Žota golom u 90. minutu za konačnih 2:0.

Liverpul u narednom kolu dočekuje Njukasl, a Barnli gostuje Aston Vili.