Lukaku sa dva gola vodio Inter do dominantne pobjede protiv Beneventa (VIDEO)

Fudbaleri Intera pobijedili su večeras Benevento na domaćem terenu sa ubjedljivih 4:0 u okviru 20. kola italijanske Serije A.

Neroazuri” su do prvog pogotka došli u sedmom minutu. Sa lijeve strane slobodnjak je izveo Kristijan Eriksen, lopta je zakačila Rikarda Importu i ušla u mrežu, golman Beneventa je samo ispratio pogledom.

Danac je u 33. minutu probao iz slobodnjaka sa dvadesetak metara, njegov pokušaj je odbranio čuvar mreže gostiju Lorenco Montipo.

Rezultat 1:0 je ostao nakon prvih 45. minuta, a drugi dio je donio dosta uzbuđenja. Prvo u 48. minutu zbog ofsajda pogodak Lautara Martineza je poništen.

Isti igrač je u 57. minutu uduplao prednost svog tipa. Nespretna reakcija jednog defanzivca Beneventa i lopta je došla do Argentinca, koji je šutirao preciznim udarcem pogodio mrežu.

U 67. minutu Inter je povisio rezultat na 3:0. Montipu je presjekao loptu Martinez, Argentinac je dodao do Romelua Lukakua koji pogodio mrežu gostiju.

Igrala se 78. minuta kada je Lukaku ponovo pogodio. Aleksis Sančez je loptom kroz sredinu pronašao Belgijanca, a snažnom napadač nije bilo mnogo teško da po drugi put postigne gol.

Inter se ovom pobjedom približio gradskom rivalu Milanu na tabeli Serije A sa 44 bodova. “Neroazuri” će prvo za tri dana igrati polufinale Kupa Italije protiv Juventusa, a 5. februara će gostovati kod Fiorentine. Benevento će dva dana kasnije dočekati Sampdoriju na domaćem terenu.