Luton nakon penala obezbijedio Premijer ligu Engleske

Luton je u finalu plej-ofa Čempionšipa obezbijedio plasman u Premijer ligu Engleske za narednu sezonu nakon što je na penale izbacio Koventri.

Poveo je Luton u 23. minutu kada je Elajdža Adebajo poslao loptu u šesnaesterac Koventrija gdje se našao Džordan Klark koji je matirao protivničkog golmana.

Ipak, u 66. minutu je Koventri poravnao na 1:1 pogotkom Gustava Hamera koji je nakon munjevitog kontranapada te dodavanja Viktora Gjokeresa bio precizan.

Hamer je i postavio konačan rezultat regularnog vremena zbog čega je duel za plasman u Premijer ligu Engleske otišao u produžetke, a nakon što ni tu nije bilo golova i u penal seriju.

Tamo su staloženiji te mirniji bili fudbaleri Lutona koji su sa konačnih 6:5 u penal seriji savladali Koventri u najskupljoj utakmici fudbala te time obezbijedili plasman u elitni rang Engleske za narednu sezonu.