(VIDEO) Maestralni Salah i het-trik Firmina obilježili ubjedljivu pobjedu Liverpula nad Votfordom

Fudbaleri Liverpula savladali su ekipu Votforda sa ubjedljivih 5:0 u osmom kolu Premijer lige Engleske, a meč su obilježili Mohamed Salah predivnim potezima i Roberto Firmino sa het-trikom.

Prije početka meča na pozdravljanju trener Jirgen Klop je pokazao veliko poštovanje prema treneru Klaudiju Ranijeriju, a igrači Liverpula su od samog starta krenuli veoma ofanzivno i već su u osmom minutu stigli do vođstva.

Mohamed Salah je sa nekih 35 metara maestralno spoljnom proigrao Sadio Manea, koji je sa vrha šesnaesterac šutirao iz prve i zatresao mrežu domaćina za 1:0, te je tako stigao do stotog postignutog gola u Premijer ligi.

Nisu tu stali igrači Liverpula, već je tri minuta kasnije Salah uputio šut sa oko deset metara, no Ben Foster je zaustavio taj pokušaj. Osam minuta kasnije Egipćanin je dobio loptu u šesnaestercu i krenuo je jedan na jedan s golmanom, ali mu je lopta pobjegla i Foster je opet bio na pravom mjestu.

Povremeno su i domaći igrači napadali, ali bez konkretne prilike, da bi u 37. minutu Mane dodao do Džejmsa Milnera, a ovaj je pronašao samog Roberta Firmina koji je lagano šutirao i udvostručio prednost gostiju na 2:0.

Do kraja poluvremena vrijedi istaći i priliku Nabi Keite u 42. minutu, ali je njegov pokušaj sa vrha šesnaesterca izblokirao jedan od igrača Votforda.

Endi Robertson je u 52. minutu ubacio u šesnaesterac, a jedan od domaćih igrača je reagovao ispred Salaha i pogodio je svog golmana, da bi na odbijenu loptu natrčao Firmino i tako postigao svoj drugi gol na meču za 3:0.

Dva minuta kasnije dogodio se novi trenutak magije Mohameda Salaha, prvo je fenomenalno prošao između trojice igrača, pa je driblingom poslao Krega Katkarta na zemlju i onda je pogodio dalji ugao za 4:0.

Očekivano nakon toga je uslijedio mirniji period utakmica, a novu šansu nije iskoristio Mane kada je u 71. minutu sa oko desetak petara poslao loptu pored gola.

Konačnih 5:0 postavio je svojim trećim golom Firmino, nakon što je dobio predivan pas od Neka Vilijamsa u 91. minutu i ubrzo nakon toga sudija je svirao kraj utakmice.

U narednom kolu Liverpul gostuje Mančester junajtedatu, a Votford gostuje Evertonu.