Na susretu 14. kola Premijer lige Engleske između Vest Hema i Brajtona koji je završen sa 1:1 su makazice Nila Mopaja obilježile taj susret, a Sautempton je remizirao takođe i to protiv Lestera kući sa konačnih 2:2.

Prvi do prednosti je stigao londonski Vest Hem, a domaću publiku na “Olimpijskom stadionu” je razgalio Tomas Souček snažnim udarcem pod prečku u petoj minuti nakon asistencije Pabla Fornalsa.

Konačni rezultat od 1:1 je u posljednjim trenucima sureta, odnosno u 89. minutu, postavio Nil Mopaj spektakularnim golom. Sa desne strane je loptu u šesnaesterac ubacio bek Brajtona Tarik Lampti, a Mopaj ju je ekspertski makazicama poslao u mrežu.

Sautempton je na svom terenu remizirao sa Lesterom, a konačni rezultat je glasio 2:2. Prvi su gol postigli domaći već u trećoj minuti golom danskog štopera Jana Bednareka.

Lester je do poravnanja stigao u 22. minutu golom još jednog odbrambenog igrača, odnosno Džonija Evansa. Isto nije dugo trajalo jer je Če Adams na asistenciju Nejtana Redmonda povisio na 2:1. Konačnih 2:2 je postavljeno u 49. minutu, a strijelac je bio Džejms Medison na pas Luka Tomasa.

Susret bez golova je viđen “Molinou areni” jer je domaći Vulverhempton remizirao sa 0:0 protiv Šon Dajčevog Barnlija u utakmici 14. kola Premijer lige Engleske. Najzanimljiviji trenutak sa meča je bila provjera VAR-a u 56. minutu.

Tada je glavni arbitar Džon Bruks provjeravao mogući crveni karton za Raula Himeneza, ali isti nije dosudio nakon konsultacije sa VAR sistemom.