Mančester junajted doživio debakl na Old Trafordu, razočarale i 'Lisice'

Fudbaleri Mančester junajteda poraženi su na “Old Trafordu” od Brajtona rezultatom 2:1 u okviru prvog kola Premijer lige.

Junak gostujućeg tima bio je Paskal Gros, koji je postigao oba gola za Brajton i tu prvom poluvremenu.

Igrao se 30. minut kada je odlično ispratio pas bivšeg fudbalera Junajteda, Denija Velbeka, te je bez pretjeranih problema smjestio loptu u mrežu na drugoj stativi. Samo devet minuta kasnije stigao je i do drugog gola kada je odbijenu loptu smjestio pod prečku za 2:0.

Junajted skoro da ništa nije mogao da učini na ovoj utakmici, a i do gola u drugom poluvremenu su došli nakon nesmotrene reakcije Aleksisa Mekalistera koji je loptu smjestio u sopstvenu mrežu.

Neprijatno iznenađenje doživio je i Lester, koji je odigrao 2:2 kod kuće sa Brentfordom. “Lisice” su vodile zahvaljujući Timotiju Kastanju i Kijernanu Duzberi-Holu, ali je Ivan Toni u 62. vratio nadu gostima, da bi Džošua Dasilva u 86. minutu obezbijedio bod svojoj ekipi.