Mančester siti nanio prvi poraz Čelsiju ove sezone

Fudbaleri Mančester sitija savladali su na gostovanju ekipu Čelsija sa 1:0 u okviru šestog kola engleske Premijer lige.

U prvom poluvremenu nije bilo puno dešavanja na terenu, a prvi šansu imao je Rodri u 34. minutu kada je šutirao s vrha šesnaesterca, no njegov šut je izblokiran. Par minuta kasnije u dobru priliku stigao je Džek Griliš, no sa pet metara poslao je loptu preko gola i na odmor se otišlo s rezultatom 0:0.

Igrači Pepa Gvardiole krenuli su dosta ofanzivnije u drugom poluvremenu, a opet je Griliš bio u šansi, ali je to otišlo pored stative. Svi napadai gostiju isplatili su se u 53. minutu kada su poveli sa 1:0.

Nakon kornera lopta je stigla do Žoaa Kansela koji je šutirao sa 25 metara i pogodio je Gabrijela Žesusa, a ovaj je uzeo loptu, okrenuo se u šesnaestercu i iz teške pozicije uspio je da savlada golmana protivnika za vođstvo od 1:0.

Deset minuta kasnije Čelsi je uspio da postigne gol, ali je pogodak Romela Lukakua poništen zbog ofsajda. Pokušavali su domaćini da dođu do izjednačenja, ali su ipak gosti bili ti koji su više napadali i narednu šansu nije iskoritio Ejmerik Laport u 79. minutu kada je nakon centaršuta ostao sam na pet metara, no to je otišlo pored gola.

Opet je Griliš imao veliku prliku kada je izašao sam ispred Eduarda Mendija, ipak golman Čelsija je iz ovog duela izašao kao pobjednik. Do kraja meča igrači Tomasa Tuhela su napadali, ali nisu mogli postići gol i zabilježili su prvi poraz u sezoni.

U narednom kolu Čelsi dočekuje Sautempton, a Mančester siti dočekuje Liverpul.